10 nejčastějších otázek a odpovědí

Na co se budete ptát před prodejem nemovitosti?

Zakládáme si na
férovém jednání

Profesionalita, slušnost, poctivost. Našich klientů si vážíme a proto s námi dlouhodobě spolupracují.

1. Jaká je výše provize realitní kanceláře?

Standardní výše provize realitní kanceláře při zprostředkování prodeje nemovitosti je 3-5% z prodejní ceny. Při zprostředkování pronájmu je to jeden nájem, který platí nájemník.


2. Co když realitní kancelář nemovitost neprodá / nepronajme? Budu něco platit?

Pokud seriózní realitní kancelář nemovitost neprodá nebo nepronajme, neúčtuje si žádné poplatky. Odměnu si inkasuje teprve tehdy, jakmile se nemovitost prodá nebo pronajme.


3. Co všechno zahrnuje provize realitní kanceláře?

Provize realitní kanceláře by měla zahrnovat kompletní servis prodeje od úvodní prohlídky nemovitosti makléřem, stanovení strategie prodeje, homestaging, profesionálního nafocení, inzerce na realitních portálech, facebooku, instagramu, v tisku, reklamní plachty a billboardy, přes plánování a realizování prohlídek se zájemci a vyjednání s nimi o prodejní ceně. Zajištění vhodného financování a pojištění nemovitosti. Přípravu smluvní dokumentace k převodu nemovitosti a úschovní smlouvy. Provize by také měla zahrnovat kolek na katastru, přítomnost makléře na předání nemovitosti, vyhotovení znaleckého posudku i daňového přiznání pro kupujícího.


4. Jak si vybrat tu správnou realitní kancelář?

Vybírejte na doporučení a ze zkušenosti Vašich známých a přátel. Není to o velikosti realitní kanceláře, ale o lidech v ní. V dnešní době dělá bohužel makléře téměř každý, kdo má ruce a nohy. Takže na to pozor.


5. Ušetřím, když prodám nemovitost sám bez realitky? Nechci přece platit provizi.

Kvalitní realitní kancelář, potažmo zkušený makléř dokáže prodat ve většině případů Vaši nemovitost i o desítky procent dráže, než Vy samotní. Dokáže oslovit mnohem větší množství zájemců a lépe s nimi komunikovat. I přesto, že si realitní kancelář vezme provizi, Vám zůstane více peněz, než kdybyste nemovitost prodávali sami. Navíc jste bez starosti, bez rizika a můžete klidně spát.


6. Je lepší prodávat nemovitost jednou realitní kanceláří nebo s více kancelářemi?

Prodávat nemovitost je určitě lepší pomocí jedné realitní kanceláře. Pokud nabídku nabízí více kanceláří, nabídka působí nevěrohodně. Nabídka je různě zpracovaná, různě nafocená, s různými popisky, údaji i rozdílnými cenami. Každý z makléřů se pokouší prodat, a proto Vás tlačí dolů s cenou. Naopak pokud vyberete jednoho schopného makléře, dokáže Vám cenu maximalizovat.


7. Co je to výhradní (exklusivní) a nevýhradní (neexklusivní) smlouva?

Výhradní (exklusivní) smlouva znamená, že po pečlivém zvážení zvolíte jednu realitní kancelář, které svěříte nemovitost k prodeji. Realitní kancelář má v tomto případě povinnosti a také závazky, které musí dodržet. U výhradní (exklusivní) smlouvy Vám také realitní kanceláře nabídnou nadstandardní servis, jelikož mají vyšší pravděpodobnost prodeje. To může být homestaging, profesionální nafocení nemovitosti, inzerce na nejlepších místech, videoprohlídka, apod. Nevýhradní (neexklusivní) smlouva ve většině případů znamená pouhé zařazení do nabídky.


8. Prodávám / kupuji nemovitost, budu platit daň?

Pokud prodáváte nemovitost se ziskem po delší době než 10-ti letech nebo v nemovitosti alespoň 2 roky bydlíte, jste osvobozeni od platby daně z příjmu. Zároveň daň z příjmu neplatíte, pokud použijete peníze z prodeje na pořízení jiné nemovitosti. Daň z nabytí nemovitosti neplatíte u nemovitostí, u kterých byl vklad proveden po prosinci 2019.


9. Mohu prodat byt, na kterém mám nesplacenou hypotéku?

Ano. Čtvrtina bytů se dnes prodává s hypotékou.


10. Proč je výhodné spolupracovat s realitní kanceláří?

Protože jedině spolupráce s odborníkem Vám zajistí nejvyšší možnou prodejní cenu, bezrizikový a hladký průběh obchodu. Navíc Vám také ušetří hodně času a nervů.


Jaká je cena Vaší nemovitosti?

To se tu nedočtete. Pro tuto informaci nás kontaktujte. Rádi se s Vámi sejdeme a probereme postup možného prodeje Vaší nemovitosti.

Máte zájem o spolupráci?

Kontaktujte nás

Odesláním souhlasíte s ochranou osobních údajů

Nebo volejte

phone+420 602 658 929

Váš realitní makléř Jiří Pacák

pacak kontakt

Zakládáme si na
férovém jednání

Profesionalita, slušnost, poctivost. Našich klientů si vážíme a proto s námi dlouhodobě spolupracují.

S Vaší prací jsem byl velice spokojený, kdy jednání, kontakt s Vámi a následné jednání s kupci probíhalo velice korektně a na profesionální úrovni. Brzo se domluvíme na další spolupráci.

Richard Krč, Prostějov

So službami Ing. Pacáka sme nado všetko spokojní. Potrebovali sme predať byt 2+1 v Olomouci relatívne v krátkom čase, lebo nás čakalo sťahovanie do domu v blízkosti Prahy. Oslovili sme p. Pacáka a vďaka mu už máme starosti s olomouckým bytom vyriešené. Počas necelého mesiaca, kedy sme absolvovali niekoľko návštev záujemcov sa mu podarilo nájsť toho skutočného kupujúceho - a ostatné už bolo len formalitou. Vyzdvihol by som profesionálny a zároveň priateľský prístup makléra p. Pacáka a výbornú komunikáciu s ním počas celej doby spolupráce. Môžem len doporučiť ďalším klientom.

Ladislav a Kristina Gaálovi, Olomouc

Vlastnil jsem byt v obci Huzová u Šternberka. Jelikož zkušenosti s nájemníky byly otřesné, rozhodl jsem se byt prodat. Obrátil jsem se na realitní kancelář PACÁK REALITY. Od prvního setkání s panem inženýrem mi bylo jasné, že se jedná o profesionála na svém místě. Nejenže mi dobře poradil, ale byl milý, přívětivý a hlavně – na smluvenou dobu byl dochvilný, což v dnešní uspěchané době je docela vzácnost. Po krátké době našel zájemce o byt, vyřídil vše potřebné a nakonec jsme se potkali u něho v kanceláři, podepsali smlouvu a mě spadl kámen ze srdce-o starost méně!! Přeji vaší společnosti vše jen dobré a hlavně – více takových lidí, kteří jí dělají čest a šíří dobrý zvuk v okolí !!!

Miroslav Habáň, Olomouc

22 let

zkušeností na trhu
s financemi

+100

prodaných
nemovitostí

8 let

zkušeností na trhu
s realitami